בחירת אדריכל לתכנון בית פרטי

איך בוחרים אדריכל לתכנון בית פרטי?

בניה של נכס חדש היא אינה עניין של מה בכך וכשמדובר בתכנון ובניה של בית פרטי, יש אפילו חשיבות רבה יותר, לבחירת האדריכל המתאים לפרויקט. בניה של בית פרטי מזקקת לתוכה את החלומות שלכם לגבי מרחב המחיה שלכם ואת החזון שלכם לגבי כיצד אתם רוצים שיראה הבית המושלם עבורכם. לכן, הקדישו תשומת לב לבחירת האדריכל שילווה את הפרויקט, משום שהוא זה שיעזור לכם להפוך את החלום – למציאות. איך בוחרים נכון? על כך מיד.

ראשית, התרשמו מעבודות קודמות של האדריכל

בין אם זה דרך אתר האינטרנט והרשתות החברתיות ובין אם זה דרך ביקור בנכסים של חברים או מכרים שנבנו על-ידי אותו אדריכל – אין טוב ממראה עיניים. כשאתם מתרשמים מבתים פרטיים שתוכננו על-ידי אדריכל מסוים, היו מחוברים לתחושות שעולות בכם. אם התגובה הרגשית שלכם מתונה יחסית, יכול להיות שזהו לא האדריכל המתאים עבורכם. אבל, אם אתם מביטים בעבודה שלו ומתרגשים, אם נשימתכם נעתקת ואפילו אם אתם קצת מקנאים בבעלי הבתים האחרים – זהו סימן מעולה, המעיד כי אתם מחוברים עמוקות לעבודתו של האדריכל.

לפני הפגישה, הכינו בריף קצר

כשמתכננים בניה של בית פרטי, נפגשים עם יותר מאדריכל אחד. לפני סבב הפגישות, מומלץ להכין מסמך מסודר המפרט את מספר החדרים, סגנונות עיצוב שאתם אוהבים וחומרי גלם התואמים לחזון שלכם. הכנת בריף תחסוך לכם זמן יקר ושיחה מתישה עם כל אדריכל שתפגשו, אך מעבר לכך, המסמך יאפשר לכם לבחון עד כמה האדריכל קשוב לכם ולרעיונות שלכם ועד כמה הוא מגלה חשיבה יצירתית. אדריכל טוב הוא כזה שיעיין בבריף שהכנתם, יביע את דעתו הכנה, יעריך עלויות ואף יעלה הצעות לשיפור. מעבר ליחס חם ואדיב, שהוא הבסיס לתקשורת נעימה, וודאו כי הוא יורד לסוף דעתכם ומתלהב ביחד אתכם מהצעד המרגש של תכנון ובנית בית פרטי.

וודאו כי אתם רואים עין בעין בעניין התקציב

בהמשך לסעיף הקודם, יש לציין כי הקשבה של אדריכל לצרכים שלכם, באה לידי ביטוי גם בהתאמה של התכנון, לתקציב שלכם. לא משנה מה גובה התקציב שתחליטו עליו – האדריכל צריך לכבד אותו. לצד זאת, הוא גם צריך להביע את דעתו המקצועית באובייקטיביות. כלומר, אם הוא חושב כי התקציב נמוך מדי עבור הגשמת השאיפות שלכם בבניית הנכס, הוא צריך להתריע על כך. מצד שני, אם הוא יכול להגשים את החזון שלכם בסכום נמוך ממה שתכננתם – עליו לגלות שקיפות גם לגבי זה.

אל תתפשרו על האדריכל שאתם בוחרים

מעבר למובן מאליו, שהוא כימיה בסיסית עם האדריכל והמלצות שקיבלתם, זכרו כי אתם בונים עמו סוג של יחסי אמון. לכן, הקדישו זמן ומחשבה לבחירת האיש או האישה המתאימים ביותר לבניית הבית הפרטי שלכם.

אנו תמיד שמחים לייעץ בכל נושאי ההיתרים, התכנון, הרחבות וחריגות בנייה

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

גלילה למעלה

השאירו את פרטיכם
ואחזור אליכם בהקדם