הכשרת חריגות בניה – היתר בניה בדיעבד, שינויי תב"ע ואישורים

היתר בניה

כל מי שאי פעם רצה, תכנן, קנה או מכר נכס, בנה דירה או בית, יודע שהחלק הקשה (ובוודאות המתיש ביותר) היא קבלת היתר בניה ואישורים.
בלשון אחר- הבירוקרטיה
עירייה, ועדות לתכנון ובניה, היתר בניה, תב"ע, אישורי חריגה, מינהל, טופס 4, טאבו, תשריט בית משותף ועוד ועוד.
היום זה אחרת, הרבה בזכות קיומו של תיקון 101 לתיקון חוק התכנון והבנייה ("חוק הפרגולות"). על פי התיקון החדש ניתן לקבל היתרי בנייה יחסית בקלות, בוודאי במקרים בהם יש לכם אחוזי בנייה שטרם נוצלו.

חשוב לציין, כי בנייה מהיסוד וסוגים אחרים של תוספות בניה דורשות היתר בניה מסוג אחר, שהוצאתו היא ברוב המקרים מורכבת יותר ודורשת הרבה יותר זמן ואורך רוח. למרות זאת, בניגוד לעבר, היום מדובר מקסימום במספר חודשים, ולא בתקופות הרבה יותר ארוכות כפי שהיה.

כמובן שישנה חשיבות רבה לבצע כל עבודת בנייה רק לאחר קבלת היתר, שכן בנייה ללא רישיון עלולה לגרום למפח נפש אמיתי, וזאת בשל העובדה שבמקרים רבים הענישה תורה גם על הריסת המבנה או תוספת הבנייה, וגם על תשלום קנס כספי. מכיוון שהיום תהליך הוצאת ההיתרים הוא הרבה יותר קל מבעבר, כדאי מאוד להתחיל בתהליך כמה שיותר מוקדם, וברוב המוחלט של המקרים – לקבל את האישורים במהירות.

אנחנו פה, בחברת יוסי אזולאי, יודעים להתמודד עם כל אלו ובראש ובראשונה לא נבהלים מהבירוקרטיה הניצבת לפתחנו. הניסיון הרב שצברנו במהלך השנים, מאפשר לנו להיות מקוריים ויצירתיים גם בפרשנות החוקית וגם בפתרון הבעיות, ואף להביא לחסכון כספי בתשלומים השונים הנדרשים.

היתר בניה

תיקון 101 חוק הפרגולות

תיקון 101 אמנם נקרא "חוק הפרגולות", אבל הוא מתייחס גם לתוספות בניה אחרות כגון סגירת מרפסת, תוספת ממ"ד, שינוי בפתחי חזיתות, הוספת מרפסת זיזית, סגירת חלל עמודים בקומת הקרקע, תוספת בריכת שחייה ועוד. לאור זאת, אם אתם מעוניינים בתוספת בניה מכל סוג שהוא, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להגיש בקשה לקבלת היתר בניה בדרך פשוטה ביותר דרך מערכת רישוי זמין. רשות הרישוי מחויבת להחזיר תשובה תוך פרק זמן מסוים, ואם פרק הזמן עבר ולא קיבלתם תשובה – אתם יכולים לראות בדבר אישור אוטומטי ולבצע את עבודות הבנייה הרצויות. 

הוצאת היתר בניה

אם אתם נמנים עם אותם אנשים אשר צריכים להוציא היתר בניה מלא עבור הליך הבנייה שהם מתכננים, אתם בוודאי שואלים את עצמכם מה אתם בדיוק צריכים לעשות על מנת לקבל את כל ההיתרים ולהצליח לבנות את המבנה או את תוספת הבנייה שאתם מתכננים. אחרי הכל, בתהליך המורכב הזה מעורבים העירייה, ועדות לתכנון ובניה, תב"ע, אישורי חריגה, מינהל, טופס 4, טאבו, תשריט בית משותף ועוד כהנה וכהנה הליכים ומסמכים, אשר דורשים הרבה מאוד עבודה כדי להשיג את כולם. גם אחרי שמשיגים את כל המסמכים הדרושים, צריך לדעת כיצד להגיש בקשה עבור הוצאת היתר בניה, שכן הגשה לא נכונה של הבקשה עלולה לגרום לדחייתה או לפחות להחזרתה על ידי הרשויות על מנת להשלים את המסמכים החסרים.

קראו עוד: השלבים בהוצאת היתר בניה

כיצד נוכל לעזור לכם?

בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. אנחנו בחברת יוסי אזולאי, יודעים להתמודד עם כל הדרישות המוצבות בפני מי שמבקש להתחיל בתהליך של הוצאת היתר בנייה, ובראש ובראשונה לא נבהלים מהבירוקרטיה הניצבת לפתחנו. הניסיון הרב שצברנו במהלך השנים, מאפשר לנו להיות מקוריים ויצירתיים גם בפרשנות החוקית וגם בפתרון הבעיות, ואף להביא לחסכון כספי בתשלומים השונים הנדרשים.

הניסיון רב השנים שיש לנו בתחום מאפשר לנו לדעת בדיוק מהם המסמכים והאישורים הנדרשים על מנת להתחיל בתהליך של הוצאת היתר בנייה, ואנחנו יודעים איך להשיג אותם במהירות המקסימלית האפשרית, איך לאגד אותם ואיך להגיש אותם לרשויות בצורה שתבטיח שהבקשה לא תוחזר בגלל חוסרים. כמו כן, אנחנו יודעים איך להציג את הבקשה בצורה מקצועית ומדויקת, כך שלאנשי הרשויות ולחברי הוועדות השונות האמונות על הוצאת היתר בנייה יהיו את כל הפרטים הדרושים להם על מנת לבחון את הבקשה, ובמידת האפשר – לאשר אותה.

היתר בניה בדיעבד

אז בין אם אתם רוצים ומתכננים לבנות ורוצים לדעת מראש מה יידרש מכם
או שאתם נכנסים להליך הבניה או השיפוץ ואתם זקוקים לטיפול מול הרשויות והטפסים.
או שמא כבר בניתם וחרגתם או שהוספתם מחסן, בריכת שחיה, סגרתם מרפסת או תוספת לסלון ללא אישור, ויש לכם צורך בהוצאת היתר בנייה בדיעבד "לגליזציה" של חריגת הבנייה.

אנחנו פה לעזור לכם כדי תוכלו באמת להוריד את מפלס המתח ואפילו לישון בשקט.

ישנם מקרים בהם אנשים מחליטים להוציא לפועל עבודות בניה מסוימות גם ללא קבלת אישורים והיתרים מהרשויות. אמנם זה לא דבר רצוי, אבל אם בכל זאת, בגלל אילוצים ובחירות עבר שלכם, החלטתם לבנות ללא קבלת היתר בניה וגם אתם נמנים אם אותם אנשים, חשוב שתדעו שעדיין אפשר לקבל אישור למבנה או לתוספת הבנייה באמצעות הליך הוצאת היתר בנייה בדיעבד. אמנם, הרבה אנשים חוששים שאם יגישו בקשה להוצאת היתר בניה בדיעבד הסיכוי להשיג את ההיתר יהיה נמוך, אם בכלל קיים, וזאת משום שהם ביצעו את הליך הבניה שלא כחוק. לכן, חשוב לנו קודם כל להסביר, כי בדיקת הבקשה לקבלת היתר בנייה עבור מבנה או תוספת בנייה שכבר נבנו מתבצעת בדיוק על פי אותם קריטריונים שהיא מתבצעת במקרים בהם הבקשה הוגשה לפני התחלת הבניה. מאידך גיסא, חשוב גם לזכור, כי ההיתר עצמו יתקבל רק במידה שהבניה לא גרמה להפרעה לציבור וכי מדובר בחריגה מינורית ולא משמעותית. בנוסף לכל אלה, גם אם בסופו של דבר יתקבל היתר בניה בדיעבד, הדבר אינו מונע מהרשויות לנקוט בצעדי ענישה נגד מי שביצע את חריגת הבנייה, אולם חשוב להגיד שאם מדובר בחריגות מינוריות, במיוחד אם הן כאלה שבוצעו בתום לב – הנטייה היא להימנע מענישה ולאשר את אותו היתר בניה בדיעבד. לכן, גם אם ביצעתם חריגת בניה, בעיקר אם היא מינורית ו/או בוצעה בתום לב, מומלץ מאוד לאשר אותה מול הרשויות גם כדי להפגין אזרחות טובה וגם כדי לישון בשקט.

אנחנו בחברת יוסי אזולאי מתמחים בכל הקשור להליכי הוצאת היתר בניה לרבות היתר בניה בדיעבד, ומלווים אתכם לאורך כל הדרך תוך מתן עדכון שוטף.

לקבלת מידע נוסף אודות שירותי הוצאת היתרי בניה מלכתחילה ובדיעבד אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר טלפוני או דרך האתר. נשמח לעמוד לשירותכם.

דוגמא להיתר בניה שהתקבל בדיעבד:

היתר בניה בדיעבד

אם בניית בית פרטי הוא חלום חייכם, אנחנו יודעים איך לעזור לכם להגשים אותו.

אנו תמיד שמחים לייעץ בכל נושאי ההיתרים, התכנון, הרחבות וחריגות בנייה

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

גלילה למעלה

השאירו את פרטיכם
ואחזור אליכם בהקדם