מדוע כדאי להוסיף ממ"ד לבית?

האם כדאי להוסיף ממ"ד לבית?

אין הרבה מדינות בעולם החוות טלטלות, מלחמות ומבצעים כמו ישראל ונדמה כי אנו מקבלים על עצמנו את הגזרה של טילים ופצמ"רים הנורים מדי פעם אל עבר שטחינו. כשמדובר במרחב ציבורי, אין בעיה. כל מבנה ציבורי ממוגן באמצעות מקלטים מסודרים ומרחבים מוגנים. ההתלבטות מתחילה כשמדובר בהוספת ממ"ד לבית. מצד אחד, מדובר בתהליך המייקר את עלויות בנית הבית ואף עלול לגרום לשינויים בתכנון המקורי של הנכס. מצד שני, ממ"ד לבית יכול להעניק לכם שקט נפשי מלא וידיעה כי אתם עושים הכול כדי לשמור על חייכם ועל חיי המשפחה. אז מהם השיקולים שצריכים להיות לכם לגבי הוספת ממ"ד לבית?

זמני ההתמגנות במקום המגורים שלכם

יש כמה מקומות בארץ בהם ניתן להתמגן תוך זמן ארוך יחסית – דקה וחצי ואף יותר. עם זאת, חשוב לזכור כי נתונים אלו עשויים להשתנות, בהתאם להתפתחויות הביטחוניות והצבאיות, הן של ישראל והן של אויביה. בעשרות השנים האחרונות נורו אל עבר ישראל סוגים מסוימים של טילים, אך גם הם משתכללים עם הזמן ונהיים מסוכנים וקטלניים יותר ממבצע למבצע. לכן, גם אם נדמה לכם כי אתם לא זקוקים לממ"ד, יתכן והנתון הזה ישתנה יותר מהר ממה שנדמה לכם כרגע.

ממ"ד מאפשר לכם להיות מוגנים בין כותלי הבית

עוד היבט שיש להביא בחשבון, הוא העובדה כי לא כולם מספיקים להגיע למקלט בבניין, הנחשב למקום הבטוח ביותר. דיירי דירות גבוהות צריכים לרדת בזמן אזעקת אמת כמה קומות ברגל – מצב מסורבל, מלחיץ ואף מסוכן. קשישים, תינוקות וגם אוכלוסייה בוגרת, מתקשים לעיתים בירידה איטית במדרגות, אז כשמדובר במצב בו איום קיומי מתקרב, הקושי גדל פי כמה. ממ"ד בתוך הבית יאפשר לכם להתפנות בשלווה ובקצב ראוי למרחב מוגן, מבלי לצאת מהבית ולרוץ למדרגות.

שימו לב לתקנות החדשות

מכיוון שמדובר בנושא רגיש, החליטה המדינה להקל בנושא בניית ממ"דים ולהעניק פטורים אוטומטיים מאישורים והיתרי בניה של וועדות בניה ומנהל מקרקעי ישראל. בנוסף, על ממ"ד לא מוטל מס השבחה, גם אם הוא השביח את הנכס. הקלות אלו נועדו על-מנת לעודד בנית ממ"דים שישמרו על חייכם וחיי היקרים שלכם, ללא מעורבות של שיקולים העלולים לעכב את קבלת ההחלטה.

לסיכום, קבלו את ההחלטה הנכונה

לאור המציאות הביטחונית המורכבת, המאפיינת את החיים בישראל, ההמלצה הגורפת היא להוסיף ממ"ד לבית. בין אם מדובר בנכס בבניה ובין אם מדובר בתוספת לנכס קיים, אי אפשר לדעת מתי תזדקקו לקיומו של מרחב מוגן בטיחותי ונוח. המציאות הוכיחה שוב ושוב כי המצב הביטחוני בארץ יכול להתדרדר במהירות ולעיתים להסלים מרגיעה מוחלטת למצב מלחמה, תוך שעות ספורות. לכן, אם אתם מתלבטים, זה הזמן לקבל החלטה ולהוסיף ממ"ד לבית – בתקווה שלא תזדקקו לו לעולם.

 

 

אנו תמיד שמחים לייעץ בכל נושאי ההיתרים, התכנון, הרחבות וחריגות בנייה

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

גלילה למעלה

השאירו את פרטיכם
ואחזור אליכם בהקדם