בניה רוויה

בניית בניינים משותפים

מהי בניה רוויה?

למעשה למושג "בניה רוויה" אין הגדרה רשמית בחוקים אבל על פי הגדרת רשות מקרקעי ישראל בניה רוויה היא: "בנין הרשום כבית משותף או ראוי להירשם בעתיד כבית משותף על פי חוק המקרקעין התשכ"ט ‎1969, בן שתי קומות ומעלה ואשר יש בו ארבע יחידות דיור לפחות, כאשר בכל קומה לפחות יחידת דיור אחת."

מה פירוש המושג בנייה רוויה?

בנייה רוויה היא סגנון בנייה המנצל שטח קטן יחסית לטובת בניית מספר גדול של יחידות דיור לאותו שטח.

כמה יחידות?

תלוי את מי שואלים, משרד השיכון מגדיר בנייה רוויה על פי מינימום של ארבע יחידות לדונם אחד לעומת הרשות למקרקעי ישראל שעל פיה בנייה רוויה צריכה להיות מבנה בעל שתי קומות וארבע יחידות דיור נפרדות לכל הפחות.

זו הסיבה שלעיתים השם "בנייה רוויה" יוחלף בכינוי "בנייה לגובה".

למה בנייה רוויה?

מדינת ישראל היא מדינה בעלת שטח קטן ומעט שטחים לבנייה לעומת קצב גידול גבוה של האוכלוסייה ולכן הביקוש ליחידות דיור הולך ועולה ובמיוחד באזור המרכז שם חיה כיום מרבית האוכלוסייה מה שמייקר מאד את מחיר הקרקע וכל מטר הוא משמעותי.

נוכל לראות שינוי באופי של שכונות ישנות במתכונת של "פינוי בינוי" או בבניית שכונות חדשות בשולי הערים שבהם הבנייה הרוויה היא הכרחית למיקסום עתודות הבנייה.

במה מתאפיינת בנייה רוויה?

בשונה מבנייה רגילה שאיננה רוויה בה ההתייחסות היא בעיקר לצרכי דייר או משפחה בודדת, בנייה רוויה לוקחת בחשבון אלמנטים נוספים רבים, התאמת המבנה לדיירים רבים, לצרכיהם האישיים ולסביבת החיים המשותפת שנוצרת בבנייה רוויה ובנוסף גם מבט כללי של אופן השתלבות המבנה בשכונה מבחינת נוחות, עיצוב ואורח חיים יחד עם הדרישות המוניציפליות, תשתיות האזור והתכנון לעתיד.

 מי מתכנן בנייה רוויה?

תכנון הבנייה מבוצע על ידי אדריכלים המתמחים בנושא בעלי ראייה רחבה ומחשבה לעתיד.

בשונה מבנייה רגילה שבה הלקוחות הם גם הדיירים העתידיים שמביאים את רצונותיהם, בבנייה רוויה האדריכל מתאים את התכנון למספר רב של דיירים על פי עקרונות תרבותיים, אופי האזור והמקום והדרישות המקומיות והארציות.

 

משרד אדריכלים יוסי אזולאי עוסק מזה שנים רבות בתכנון ובניה של בתים משותפים, ובכללם בתים משותפים נמוכי קומות, שהם אמנם "בניה רוויה" בהגדרה אך בפועל בגלל גודל הפרויקטים מדובר על (כמעט) בנייה פרטית המתייחסת באופן אישי ומדויק לכל פרט בו.

ובנייה ופנייה אישית, זה התחום שבו אנחנו מתמחים יותר מכל תחום אחר.

אנו תמיד שמחים לייעץ בכל נושאי ההיתרים, התכנון, הרחבות וחריגות בנייה

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

גלילה למעלה

השאירו את פרטיכם
ואחזור אליכם בהקדם