השלבים בתכנון בית פרטי

השלבים בתכנון בית פרטי

תכנון בית פרטי הוא עבודה המצריכה מקצועיות, דיוק וזמן על מנת להתבצע כמו שצריך, הן לשביעות רצון הלקוח והן לשביעות רצון האדריכל. לפרויקט תכנון שכזה יש לא מעט שלבים, אשר אם הם מתבצעים בסדר הכרונולוגי הנכון ומערבים הרבה מאוד מחשבה ויצירתיות, מובילים להקמתו של בית פרטי שהוא לגמרי בית חלומות.

משרד אדריכלות יוסי אזולאי – תכנון מ-א' ועד ת'

השלבים בתכנון בית פרטי על פי משרדנו הם:

השלב הראשון –

עריכת פגישה עם הלקוח והכנת הפרוגרמה

פגישת היכרות בין האדריכל לבין הלקוח מיועדת כדי שהלקוח יעביר לאדריכל את צרכיו, העדפותיו וציפיותיו מהבית שעתיד להיבנות. מאחר ובניית בית כזה הוא חלום של בעליו, תכנונו חייב להעניק את הביטוי המוחשי למענה הצרכים הפרקטיים של הלקוח, אבל גם, מאידך, להגשים את ההגדרה הפסיכולוגית של הלקוח ל"בית". פגישת היכרות זו מיישרת קו תיאום ויוצרת תיאום ציפיות בין הצדדים, תוך התייחסות לשאלות טכניות (כמספר הנפשות העתידות להתגורר בבית) ושאלות מהותיות יותר (כסגנון עיצוב מועדף).

הכרת השטח

בשלב זה, לאדריכל המתכנן ומלווה את הפרויקט ישנה לא מעט עבודה – עליו להגיע, פיזית, למגרש שעליו עתיד להיבנות הפרויקט, לבחון ולתעד את תנאי השטח הקיימים. זאת, מאחר ותכנון בית מתבסס על מיקומו בשטח (כיווני האוויר, טופוגרפיה, מבנים אחרים בסביבה וכן הלאה). ללא נתונים מסוג זה, לא יהיה באפשרות האדריכל להפיק תכנון אדריכלי פונקציונאלי מדויק. אחר הבירור בשטח, ייגש האדריכל להשגת נתונים ומסמכים מהרשויות (תב"ע, היתרי בניה קודמים ועדכניים למגרש וכד'), שיסייעו לו להבין מהם הגבולות החוקיים של המגרש, ומה מותר ומה "אסור" לעשות בו, מבחינת הרשויות השונות.

הכנת סקיצות ראשוניות

בשלב זה, האדריכל מתחיל בתכנון הבית בפועל. כשהוא משלב בין רצונותיו וצרכיו של הלקוח לבין התקציב, תנאי השטח והמגבלות החוקיות המוטלות על הבניה. הסקיצות הראשוניות מתייחסות לעיצוב הפנימי והחיצוני של הבית, כמו גם לאלמנטים פונקציונאליים (כנקודות החשמל, המים, הריצוף וכו'). בשלב זה, בנוסף לשרטוט דו מימדי יוכן גם מודל תלת מימדי ממוחשב, שיאפשר ללקוח לקבל מושג טוב יותר לגבי הבית המוגמר, מראהו, חלוקתו ונתונים נוספים. לאחר אישור הלקוח, יתקדם האדריכל לשלב הבא.

לאחר שיש ברשותנו מידע מפורט אודות הצרכים וההעדפות של הלקוחות שלנו, אנחנו יכולים להתחיל לעבוד. אנחנו חושבים על כל הפרטים, ועל פיהם בונים את הסקיצה של המבנה – מבחוץ ומבפנים. חשוב לציין: אנחנו לא רק יושבים במשרד ומתכננים על הנייר את בית החלומות שלכם, אנחנו גם מגיעים לשטח פיזית, בודקים באופן יסודי את המגרש או את הבית שאתם רוצים לרכוש על כל הפרטים החשובים (גודל המגרש, תנאי השטח, תנאים טופוגרפיים, אחוזי בנייה מותרים ועוד). לאחר הבדיקה היסודית של השטח אנחנו נפגשים אתכם שוב, וביחד אנחנו מחברים את כל חלקי הפאזל – לרבות התקציב העומד לרשותכם. בסיום הפגישה הכל כך חשובה הזאת אנחנו מתחילים לתכנן.

הכנת גרמושקה וקבלת היתרי הבניה

לכאורה, כעת, מגיע התכנון האדריכלי לסופו, לאחר שהאדריכל מכין תוכנית אדריכלית מפורטת, שאותה, ביחד עם מפת מדידה של מודד מוסמך, האישורים הרלוונטיים מהרשויות וחתימותיהם של המתכננים האחראים על החלקים השונים בפרויקט, הוא מאגד לגרמושקה, לצורך הוצאת היתר הבניה הרשמי. ברגע שמתקבל היתר הבנייה המיוחל, הבניה, על בסיס התוכניות ובכפוף למגבלות יוצאת לדרך. אולם, בחלק גדול מהמקרים, האדריכל ממשיך ללוות את התהליך ולפקח עליו, במטרה שהביצוע (הבניה והגמר) יהיה תואם באופן מושלם ומוחלט לתכנון המקורי.

ליווי הפרויקט

אמנם לכאורה הסתיימו השלבים בתכנון בית פרטי, אבל אנחנו לא נעלמים. אנחנו ממשיכים ללוות אתכם לאורך כל שלבי הבנייה, מייעצים לכם בבחירת אנשי המקצוע, מוודאים שהבנייה מתבצעת באפן מדויק, מלווים את התהליך עד סוף עבודות הבנייה ונמצאים שם גם אחרי – לכל עניין ושאלה.

 

יוסי אזולאי – משרד אדריכלים בסגנון אישי ואנושי ליווה לא מעט לקוחות לאורכו של התהליך, עד להשלמתו המוצלחת של הפרויקט.

לקבלת מידע נוסף אודות השלבים בתכנון בית פרטי של משרד אדריכלים יוסי אזולאי ולקביעת פגישה ראשונית – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר טלפוני או דרך האתר ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם.

אנו תמיד שמחים לייעץ בכל נושאי ההיתרים, התכנון, הרחבות וחריגות בנייה

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

גלילה למעלה

השאירו את פרטיכם
ואחזור אליכם בהקדם