תמ"א 38 – חיזוק ושיפוץ בניינים ישנים

נגעי ופגעי השנים שנתנו אותותיהם בבניין המגורים שלכם- גם בצדו החיצוני וגם (ובעיקר) ביסודותיו ובקונסטרוקציה המרכיבה אותו;
המצב הביטחוני בשנים האחרונות הפוגע בעיקר באנשים החיים בבתים ישנים נטולי ממ"דים;
ובמקביל החשש ההולך וגובר בארץ מרעידות אדמה שבהם הבתים הישנים לא יוכלו לעמוד.
עם השנים והצטברות הידע, נקבעו בארץ חוקים ותקנות מחמירות הנוגעות לנושאי עמידות המבנים ברעידות אדמה ולחובת בניית ממ"ד או ממ"ק בכל דירה. אבל בתים רבים בישראל שנבנו לפני עומדים היום בפני סכנה אמיתית וממשית.
מכל אחד מהסיבות הללו או מכולן ביחד, החלטתם באופן משותף, לטפל בנושא שיפוץ הבניין וחיזוקו.
ואין ספק שמדובר בהחלטה לא פשוטה שהרי הליך החיזוק והשיפוץ הוא יקר ובטווח הקצר, במהלכו, פוגע באיכות החיים של דיירי הבניין אבל בסופו של תהליך תמצאו את עצמכם גרים בבניין יפה יותר, חזק, יפה ובעיקר בטיחותי יותר ובאופן אישי בדירה גדולה יותר הכוללת ממ"ד ופעמים רבות גם מרפסת.
וכאן מגיעה ההתלבטות הגדולה יותר –
האם ללכת להליך של תמ"א 38 (תכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים) חיזוק או לתמ"א 38 הריסה ובנייה או לשיפוץ עצמאי של הבניין.
התמ"א (תמ"א 38) היא אמנם תכנית ארצית שמטרתה חיזוק מבני המגורים הישנים אך עם השנים, מסיבות כלכליות בעיקר, הפכה לשם נרדף לפרויקטים גדולים ארוכי טווח (מדובר על שנים ארוכות מרגע ההחלטה ועד ביצועם) הכוללים הוספת קומות לבניין או אפילו פינוי ובינוי של הבניין או הבניינים בסביבה כולה. יתרונה הגדול היא העובדה שהדיירים אינם משלמים דבר.
לעומת זאת שיפוץ וחיזוק הבניין באופן עצמאי- מעביר את הנטל הכלכלי לדיירים אבל מקטין את התלות בגורמים חיצוניים והופך את בעלי הדירות לעצמאיים ובעלי הדעה לגבי אופי, היקף ומשך הזמן.

ובמקום הזה אנחנו נכנסים לתמונה, כמי שמכירים יודעים ועוסקים גם בפרויקטים עצמאיים וגם בתמ"א 38 – יש לנו הידע והניסיון לייעץ ולמליץ מה סוג הפרויקט המתאים לכם ביותר. כיצד להגיע ליזם או קבלן כקבוצת דיירים מגובשת עם תנאים מדויקים לגבי הדרישות שלהם וזאת לאחר שהצד התכנוני והכלכלי של הפרויקט נבחן לעומק, ומה לבדוק ולדרוש במהלך המשא ומתן עמם.

בין אם תחליטו ללכת במסלול תמא 38 /1 (חיזוק ושיפוץ המבנה הקיים) או במסלול תמ"א 38 /2 (הריסת המבנה ובנייה מחדש) אנחנו יודעים כי מדובר
בהליך ארוך הכולל בתוכו מהמורות ובלת"מים והדורש ידע, קשרים ובעיקר סבלנות וסובלנות. אנחנו כאן כדי לצלוח את הפרויקט עד לסיומו בהצלחה
נלווה אתכם בכל החלטה, נסייע לכם לבדוק מה האפשרויות הקיימות בפניכם מכל הבחינות, נבדוק את הערכת הזמן ונבנה לו"ז מתוכנן, ניצור קשר עם חברות וקבלנים המתמחות בפרויקטים של תמ"א, נתכן ונלווה את הפרויקט החל משלב קבלת האישורים לקיומו, דרך תכננו, ובהמשך במהלך הבניה או הפינוי וההריסה ואז בניית הפרויקט החדש.

ובאם תחליטו ללכת על שיפוץ עצמאי-
נהיה אתכם החל משלב התיכנון, דרך ההתמודדות עם האישורים הנדרשים לבנייה, בחירת הקבלן וקבלני המשנה, פיקוח עליון על מהלך השיפוץ כולו ועד שיוסרו היריעות מעל הבניין ותמצאו את עצמכם חיים בבניין מודרני, חזק, בטיחותי, בטוח ויפה יותר.

ובשנה הבאה תוכלו לשבת על המרפסת (החדשה) ולספור ציפורים נודדים.

אנו תמיד שמחים לייעץ בכל נושאי ההיתרים, התכנון, הרחבות וחריגות בנייה

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

גלילה למעלה

השאירו את פרטיכם
ואחזור אליכם בהקדם